Spotify ile Sesli Dergi
PDF
Olarak Oku
Ulaş GEROĞLU
Tebeşir

Yıllar önce bütün haber bültenlerine “Fedakâr Öğretmen” başlığıyla manşet olan öğretmeni hepimiz hatırlarız. Öğretmenimiz; tatil günlerinde sınıfını boyadığı, sınıfına bir kütüphane kurduğu, müzik ve sanat köşesi oluşturduğu için haberlerde kendisine yer bulmuştu. Konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlikte elinde boyacı fırçasıyla sahneye çıktı. Yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitimci kimliğini ve eğitime verdiği önemi anlattı. Finalinde, […]

Devamını Oku
Sonsuz Cumhuriyet

Geçmişe minnetle, geleceğe umutla; YAŞASIN CUMHURİYET…

Devamını Oku
Barışın Günü

1999 yılında Arjantin’deki Volcán Llullaillaco Dağı’nın zirvesinde 500 yıl önce kurban edilmiş üç küçük çocuğun bozulmamış mumyaları keşfedildi.

Devamını Oku
Kendine

Derin bir nefesle uyandım. Çektiğim en derin nefesti. Bir yeni güne, bir başlangıca, bir bekleyişe değil. Kendime…

Devamını Oku
Keşke Ağlamasaydı

İnsan unuttuğunu anımsar. Ben Kemal Sunal’ı anmıyorum. Ona bizi ayrıcalıklı kıldığı için minnet duyuyor, çok teşekkür ediyorum…

Devamını Oku
Cumhuriyet Çizgisi

Cumhuriyet üçüncü çeyreğini tamamladığında Ankara’da ilkokul öğrencisiydim.

Devamını Oku
Güzel Dünyanın Formulü: Bir Söz Bir Şarkı

Dünya, hassas kalpler için bir cehennemdir.” diyor Goethe. Ya Goethe yanılıyor ya da kalbim o kadar hassas değil; dünya cehennem gibi gelmiyor.

Devamını Oku
Dünyaya Ait

Umut vardı şiirlerinde, mücadele vardı, aşk vardı… Bir sevgiliyi kaybetmek, bir sevgilide kaybolmak vardı.

Devamını Oku
Bir Fırtına Tuttu Bizi

“Amanın aman, hallarım yaman, İzmir’in içine vardım bir zaman Amanın aman, hallarım yaman, İzmir’i yanarken gördüm bir zaman”

Devamını Oku
6 Şubat

6 Şubat 2023… Çağımızın en büyük felaketiyle zaman durdu. 25 yıldır hazır olmamız gereken, bilim insanlarımızın az sayıda bulduğu her fırsatta bıkmadan anlatmaya çalıştığı, uyardığı gerçekliğimizle yüzleştik. Hem de daha önce şahit olmadığımız, eşi benzeri görülmedik bir şekilde saatler içinde iki büyük depremle sarsıldık.

Devamını Oku